11 loomingulist viisi lisaraha teenimiseks

Juba väga noorelt olin rahaga motiveeritud. Ma pole kindel, kas see oli minus geneetiliselt juurdunud või kas mu vanemad on mulle lihtsalt õpetanud, kui väärt on töötada selle nimel, mida soovite – igal juhul olen alati leidnud loomingulisi viise raha teenimiseks. Kui soovite oma lõpptulemust suurendada – siin on mõned meetodid, mida olen aastate jooksul lisaraha teenimiseks kasutanud.

11 loomingulist viisi lisaraha teenimiseks

1. Loodusega raha teenimine

Ühel suvel otsustasin meie koduõuelt salamandreid koguda, et neid lemmikloomapoodidele müüa. Olles leidnud üheksa salamandrit ja ladustanud need viie galloni ämbrisse koos toidu ja veega, läksin kollastele lehtedele ja hakkasin helistama lemmikloomapoodidesse. Mäletan, et helistasin paljudesse poodidesse, kuid pärast arvukaid katseid nõustus üks lemmikloomapoe omanik ostma salamandrid hinnaga 50 senti tükk. Ostja leidmisest vaimustuses palusin isal mind poodi müüki viia – ta tegi seda (aitäh, isa)! Jah, teenisin ainult 4,50 dollarit, kuid see pole mõte. Õppetund on see, et kui mõtlete väljaspool kasti, võite leida loomingulisi viise raha teenimiseks. Kuigi salamandrite müümine ei tee teid rikkaks, teenivad mõned inimesed loodusega head raha. See artikkel räägib looduslike hõrgutiste otsimisest 300 dollari eest tunnis! Mu sõber Aimee teenis kahe nädalaga 800 dollarit, müües Craigslistissa akvaariumi taimi, selle kohta saate lugeda siit. Võib -olla oskate suurepäraselt tomateid kasvatada, maastikukujundust luua, mereklaasist või -kestadest ehteid luua või leida haruldasi kivimeid või kivistisi, mida inimesed on valmis ostma. Vaadake selliseid saite nagu Etsy ja eBay ja vaadake, millist tüüpi esemeid müüakse hästi ja kuidas saate sarnase tegevusega tulu teenida. Kas soovite rohkem teavet? Loe: Paindlikud ja kodus töötavad tööd rohelise pöidlaga inimestele

2. Müüa käsitsi valmistatud kunsti, käsitööd ja maiustusi

Nagu enamik lapsi, valmistasin ja müüsin meie eeshoovis asuvast stendist limonaadi. Kuid see pole ainus asi, mille ma lõin ja müüsin. Tegime sõbrannaga parfüümi ja proovisime seda naabritele müüa – meil polnud ostjaid, nii et valasime selle kanalisatsiooni, et see paremini lõhnaks. Tegime ka lemmikloomakive ja jõuluehteid ning käisime ukselt uksele ja müüsime neid naabritele. Täna ei pea te raha eest kraami müümiseks käima ukselt uksele ega püstitama oma koduõuele stendi. Paljud saidid võimaldavad teil luua kaupluse ja müüa käsitsi valmistatud maiustusi kogu maailma vaatajaskonnale. Siin on mõned kaalutlused:

3. Kohaletoimetamistööd

Küpses vanuses kümme võtsin üle oma sõbra kord nädalas paberil kulgeva marsruudi. Ma ei mäleta, kuidas ta algselt kontserdi leidis … See oli väike kohalik leht, mis ilmus kord nädalas ja toimetati meie alajaotuse 100+ majja. Palk oli 4,05 dollarit ajalehtede toimetamise eest kõigi nende majade välisustele! Lume, vihma ja suvise kuumuse käes – ma toimetasin need paberid kaheks aastaks! Seejärel andsin marsruudi edasi oma õele ja ta edastas selle hiljem teisele naabruskonna lapsele. Kuigi paberitrassitöid leiate tänapäevalgi, on sellel vanal ärimudelil uus ettekujutus. Kontserdimajandus on muutnud toidu, toidukaupade, alkoholi ja pakendite inimeste koju toimetamise lihtsamaks kui kunagi varem. Neil külgteenijatel on paindlik ajakava ja nad maksavad ka päris hästi.

Soovin tead rohkem? Loe: Minu aus ülevaade DoorDashi kohaletoimetamise juhiks olemisest

4. Vaadake lapsi või lemmikloomi

See on üks tulusamaid ja lihtsamaid viise raha teenimiseks! Lapsehoidmisega alustasin juba keskkoolis. Minu isal oli töökaaslane, kes vajas kedagi, kes nende poega õhtuks väljas jälgiks.See, mis algas ühekordse esinemisena, muutus kiiresti korduvaks esinemiseks. Mitte ainult see, vaid ka sõna tuli välja ja ma hakkasin jälgima selle töökaaslase naabritütret ja nii edasi. Mind broneeriti peaaegu igal nädalavahetuse õhtul! Jätkasin lapsehoidmist kogu keskkooli ja kolledži ajal. Suusõnaline teave on tavaliselt üks parimaid viise nende kõrvalsageduste hindamiseks. Samuti saate vaadata naabruskonna ühenduste rühmi ja uudiskirju, Facebooki gruppe ning kirikute ja kogukondade teadetetahvleid. Ja muidugi on tellitavad rakendused, kus saate otse ühendust võtta nendega, kes vajavad teie lapsehooldus- või lemmikloomade hooldusteenust.

5. Taaskasutage asju

Suvel käisime sõbraga koos alumiiniumpurke otsimas lähedal asuvas kontoripargis. Koguksime purgid kokku ja tooksime lähedalasuvasse toidupoodi, kus oli tohutu automatiseeritud ringlussevõtu masin. Iga purgi eest saate sissemakse teha – teenite ühe sendi. Mitte palju raha, kuid see hoidis meid kogu suve kommibatoonide ja popsiklitega. Täna saate sularaha taaskasutada, müües vana elektroonikat , riideid , tindikassette, rehve ja jah, prügi! Kas soovite rohkem teada saada? Loe: 15 viisi prügi sularahaks muutmiseks

6. Müüge oma keha teadusele

Kui olin ülikoolis, oli raha napilt. Olen alati otsinud lihtsaid ja paindlikke viise oma rahakotile lisaraha lisamiseks. Üks tulus viis, mille leidsin, oli osalemine farmaatsiaalastes uuringutes. Õnnelik (või mitte nii õnnelik), et ma elan maailma allergiapealinnas Austinis, Texases. Hooajaliste allergiate all kannatajana kvalifitseerusin kõikvõimalikele allergiaravimitega seotud uuringutele. Enamik uuringuid, mille ma lõpetasin, olid ambulatoorsed uuringud, mis nõudsid kolm kuni seitse ambulatoorset visiiti ja maksid pärast lõpetamist 200–400 dollarit. Osalesin siiski paaris statsionaarses nädalavahetuse uuringus, mis maksis 2000 dollarit! Kui olete huvitatud uuringutes osalemisest, vaadake neid veebisaite:

Olge hoiatatud – kui teile ei meeldi verevõtmine, pole see õige viis. Enamik uuringuid nõuab vereanalüüsi iga külastuse ajal. Minu lõpetatud uuring, mis maksis 2000 dollarit, nõudis nädalavahetusel umbes 40 verevõtmist – sellest ka suur väljamakse. Samuti kontrollige enne osalemist kindlasti oma arstiga.

7. Toitlustuskontserdid

Kogu kolledži ajal ootasin laudu, nii et toitlustuskontserdid tulid üsna sageli läbi erinevate restoranide, kus ma töötasin… Siiski, mu sõbra poiss -sõber töötas toitlustusettevõttes ja kui nad vajasid täiendavat abi, hüppasime sisse Olen töötanud pulmade, ettevõtte lõunasöökide, kontsertide ja puhkuseürituste kallal. Toitlustuskontserdid on suurepärased, kuna need on ühekordsed kontserdid ja maksavad hästi. Mu ema on töötanud ka palju toitlustuskontserte – lihtsalt sellepärast, et ta töötas põhikoolis ja tal oli side kellegagi, kellele kuulus toitlustusettevõte. Ükskord töötasime isegi samal üritusel! Mu ema töötas toitlustusettevõttes, kes tegi toitu; Töötasin toitlustusettevõttes, mis pakkus baarmene ja libaatoreid. Kui teil pole toitlustusühendust, leiate need kontserdid soovikuulutustest, veebipõhistest töölaudadelt ja oma linna toitlustusettevõtetest. Siin on paar rakendust, mida saate kasutada ka nende esinemiste leidmiseks:

8. Müüa asju

Olen asju müünud… noh, igavesti! See algas noorena ja ma müüksin oma mänguasju oma naabruskonna garaažimüügis.Müün veel tänagi asju, et lisaraha teenida. Lahe on nüüd see, et sa ei pea oma asjade müümiseks isegi kodust lahkuma. Alates riietest, raamatutest ja videomängudest kuni elektroonika ja mänguasjadeni – seda kõike saab veebis müüa! Siin on mõned populaarsed saidid, kus oma asju veebis müüa:

Kas soovite rohkem teada saada? Loe: üle 100 koha, kus raha eest oma raha veebis müüa

9. Osale fookusgruppides

Mäletan esimest korda, kui mind kutsuti fookusgrupis osalema. Olin ülikoolis ja nägin vaeva, et ots otsaga kokku tulla. Fookusgrupp oli kohaliku raadiojaama jaoks, kes oli kogunud minu nime konkursilt, kuhu olin osalenud. Kahetunnine lõik nõudis, et ma istuksin toas ja kuulaksin muusikatükke ning hindaksin iga laulu skaalal ühest kümneni. Pärast seansi lõppu ulatati mulle ümbrik 100 dollariga sularahas! Täna ei pea te fookusgruppides osalemiseks ootama võimalust – on palju veebiportaale, kus saate osaleda. Kõigest, mida olen lugenud, maksab enamik fookusgruppe osalemise eest 50–150 dollarit tunnis ja mõnikord saate ka tasuta löögi! Alustamiseks proovige kasutajate intervjuusid ! Kas soovite rohkem teada saada? Loe: teenige 50–150 dollarit tunnis, osaledes fookusgruppides

10. Majade puhastamine

Jah, ka mina olen seda teinud! Paar sõpra, kellega ootasin laudu, otsustasid avada majapuhastusäri. Kiiruse muutmiseks otsustasin kord nädalas nende meeskonnaga liituda ja nendega maju koristada. Koristaksime kolmekesi igal reedel kaks kuni kolm maja. Kuna meid oli kolm – tavaliselt saime pooleteise tunniga kodu välja lüüa, mis jättis mu reede pärastlõunad ja ööd lõbutsemiseks avatuks. Sõltuvalt maja suurusest ja sellest, kui palju me puhastasime, teeksin mõne tunni töö eest 75–130 dollarit. Mulle tegelikult meeldis majade koristamine. Minu arvates oli see terapeutiline ja meeldiv paus klientidega rääkimisest. Siin on mõned platvormid, mille kaudu suhelda inimestega, kes soovivad oma kodu puhastada:

11. Nutitelefonirakendused

Kui teil on nutitelefon, peaksite seda raha teenimiseks kasutama! Seal on palju rakendusi, kus saate raha teenida või kinkekaarte teenida, skaneerides kviitungeid, skaneerides vöötkoode, pildistades, vaadates televiisorit, vastates küsitlustele … ja nimekiri jätkub! Enamik neist rahateenimisrakendustest on saadaval nii iPhone’i kui ka Androidi operatsioonisüsteemidele. Kui olete selle meetodi abil lisaraha teeninud, lugege neid ajaveebi postitusi:

    • Kuidas nutitelefoniga raha teenida
    • Nutitelefonirakendused, mis maksavad sularahas PayPali kaudu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga