20 tavalist turundusakronüümi, mida peate teadma

Paljudel tööstusharudel ja valdkondadel on oma kõnepruuk. Turundus pole teistsugune. Uue ettevõtte omaniku jaoks võivad tingimused olla mõnevõrra ülekaalukad. Sisestage lühendid ja veelgi raskem on öeldut dešifreerida.

Isegi kogenud ettevõtte omanikule võivad mõned veebiterminid tunduda võõrad. Allpool on toodud mõned üldkasutatavad turundusakronüümid, nii sees kui ka väljaspool seda. Neid üle vaadates ja nendega tutvudes võib see teie turundusstrateegiate kavandamisel ja uurimisel säästa aega.

Lisage see turunduslike lühendite loend järjehoidjatesse ja kasutage seda viitena, kui töötate oma turundusplaani kallal.

1. B2B – ettevõtted ettevõtetele

B2B kirjeldab ühte ettevõtet turundamist või teisele ettevõttele müümist. Paljud teenused ja jaekauplused teenindavad oma klientidena teisi ettevõtteid. Paljud B2B tehingud toimuvad kulisside taga, enne kui valmistoode on üldtarbijatele kättesaadav.

2. B2C – ettevõte tarbijale

B2C on traditsioonilisem äri jaemüüja või teenusepakkuja ja tarbija vahel. B2C on kasvanud hõlmama selliseid teenuseid nagu veebipank, oksjonid ja reisimine, mitte ainult tüüpilised jaemüügitehingud.

3. BR – põrkemäär

Põrkemäär võib viidata veebisaidi põrkemäärale, kus keegi külastab teie veebisaiti, kuid lahkub enne, kui klõpsate muul. Või võib see viidata e -kirjade põrkemäärale, mis viitab e -kirjadele, mis tegelikult postkasti ei jõua. Kõrge e-kirjade põrkemäär näitab, et teie loendis on palju ebatäpseid e-posti aadresse.

4. CAN-SPAM-tellimata pornograafia ja turunduse rünnaku kontrollimine

See on USA seadus, mis võeti vastu 2003. aastal ja mis keelab ettevõtetel inimestele loata e-kirju saata. See tähendab, et teie meilisõnumite allosas peab olema valik „tellimusest loobumine” ja te ei tohiks loata aadresse loendisse lisada.

5. CMS – sisuhaldussüsteem

CMS-süsteem on rakendus, mis hõlbustab muude kui veebiarendajate veebisaidi loomist ja värskendamist. Näitena võib tuua WordPressi ajaveebi.

6. CPC – klõpsutariif

Seda meetodit kasutavad mõned kirjastajad reklaamipinna eest tasu võtmiseks. Reklaamijad maksavad ainult siis, kui nende reklaamil klõpsatakse, mitte ainult siis, kui seda näidatakse. Reklaamijatele esitatakse tasu ainult siis, kui keegi reklaamiga midagi ette võtab.

7. CPL – müügivihje hind

Müügivihje hind võtab arvesse palju erinevaid kulusid, et teha kindlaks, kui palju teie ettevõtte jaoks müügivihje soetamine maksab. See võib muu hulgas sisaldada reklaamidollareid, turundustagatise loomist ja veebimajutustasusid.

8. CPM – hind tuhande kohta

CPM on veel üks viis reklaami eest tasu võtmiseks. Sel juhul määratakse maksumus tuhande kuvamise kohta (M on Rooma number tuhande kohta). Reklaamijate eest võetakse tasu selle järgi, mitu korda nende reklaami on nähtud, mitte kui mitu korda sellel klikitakse.

9. CTA – kutse tegevusele

Kutse tegevusele julgustab teie külastajaid tegutsema. See on oluline komponent brauserite ostjatele üleviimisel. See võib olla link, mida soovite neil klõpsata, allalaaditav fail, mida soovite, et nad taotleksid, uudiskiri, mille soovite tellida, kupong, mida soovite nende kasutada, või miski muu, mis võimaldab neil teie ettevõttega edasi tegeleda.

10. CTR-klikkimise määr

See on arv, mis arvutatakse selle järgi, kui palju inimesi linki näevad ja seejärel sellel klõpsavad. Reklaami või e-posti kampaania edukuse mõõtmisel kasutatakse klikkimise määra.

11. HTML – hüperteksti märgistuskeel

HTML on siltide, reeglite ja koodi komplekt, mida kasutatakse veebilehtede kirjutamiseks. See kirjeldab lehe struktuuri, sisu, teksti, objekte ja pilte. Enamik veebitarkvara ja -majutajaid tõlgib kasutajatele teabe HTML -i.

12. PPC – maksa kliki eest

Nagu CPC, on see meetod, mida mõned kirjastajad kasutavad reklaamipinna eest tasu võtmiseks. Reklaamijad maksavad ainult siis, kui nende reklaamil klõpsatakse, mitte ainult siis, kui seda näidatakse. Reklaamijatele esitatakse tasu ainult siis, kui keegi reklaamiga midagi ette võtab.

13. PR – lehe asetus

Leheaste on Google’i kasutatav algoritm, mis määrab veebisaidile numbrilise kaalumise (0–10), mis näitab selle olulisust. Selle määravad ligikaudselt saidile sissetulevaid linke pakkuvate lehtede arv ja linke pakkuvate lehtede Page Rank. Mida kõrgem on lehe asetus, seda olulisemaks peab Google saiti.

14. PR – avalikud suhted

PR -i eesmärk on äratada teie ärimeedia tähelepanu tasuta. See on strateegia, et esitada oma äri mõni aspekt, mis on uudisväärtuslik või huvitav viisil, mis ei tundu otseturustamise taktikana.

15. ROI – investeeringutasuvus

Kui palju raha te teenite võrreldes sellega, kui palju olete kulutanud? Jälgides teenitud tulu summat, lahutades seejärel konkreetse kampaania reklaamimiseks kulutatud raha, saate määrata oma investeeringutasuvuse. Eriti oluline on pidada arvestust tulevaste reklaamikampaaniate kavandamiseks.

16. RSS – tõeliselt lihtne sündikaat

RSS -kanalid võimaldavad kirjastajatel oma sisu automaatselt levitada ja tellijad saavad õigeaegselt värskendusi oma lemmiksaitidelt, ajaveebidest ja uudisteväljaannetest. Tellijad saavad automaatselt tellitud kanalite värskendusi, kui uus sisu avaldatakse veebis.

17. SaaS – tarkvara kui teenus

SaaS on tarkvara, mida majutab teine ​​ettevõte, mis salvestab teavet pilve. Näited võivad olla Dropbox , Google Apps või Salesforce .

18. SEO – otsingumootori optimeerimine

See on teie veebisaitide optimeerimise protsess, et need oleksid otsingumootori tulemustes kõrgemal. SEO suurendamiseks töötavad veebiarendajad sageli sisu ümber, et see sisaldaks konkreetseid märksõnu, ning suurendab ka tagasilinkide või saidile saabuvate linkide arvu.

19. SM – sotsiaalmeedia

Sotsiaalmeedia pakub platvorme teksti, videote, piltide jms postitamiseks lootuses jõuda tuhandeteni. Neid platvorme saab kasutada nii isiklikult kui ka professionaalselt ning need võimaldavad nii orgaanilist liiklust kui ka tasulisi postitusi. Mõned näited on Facebook, Twitter, Instagram ja Pinterest.

20. SMM – sotsiaalmeedia turundus

Sotsiaalmeedia turundus kasutab oma ettevõtte reklaamimiseks sotsiaalmeedia platvorme. Nad saavad neid kasutada võrgustike loomiseks, reklaamide postitamiseks, iseloomustuste levitamiseks jne.

Milliseid turunduslikke lühendeid lisate sellesse nimekirja?

Algselt avaldatud 8. septembril 2010. Sisu värskendatud 9. augustil 2017.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga