Blogimise etikett: ärge olge halvasti käituv blogija

Veebimaailm/blogisfäär on täis hämmastavaid näpunäiteid ja nõuandeid, kuidas olla ülidünaamiline-mesilased-põlved-tüüpi blogija. Siiski olen üsna kindel, et nende jaoks, kelle ajaveeb on nende elatusvahendite oluline osa, pole peaaegu sama palju teavet selle kohta, mida MITTE teha.

Pärast üle kaheksa aasta aktiivset ajaveebi pidamist olen kindel, et saaksin koguda kasulikke näpunäiteid ja seda, mida tuleks vältida. Kuid selle asemel, et teid tüütavate rakenduste või millise veebimajutaja kohta hulgaliselt teabega tüütada, teen selle teie jaoks lühidalt. Ma võin blogijana mitte teha ühe lihtsa fraasi: Ära ole blogija, kes käitub halvasti .

Siin on kolm lihtsat ajaveebi etiketi näpunäidet, mida järgida.

1. Tegutsege alati ausalt

Ma arvan, et ajaveebipidajatena on meil kõigil teatud vastutus käituda ausalt ja olla eeskujuks neile, kes ajaveebi osas alles alustavad. Selle terviklikkusega peab kaasnema ka suur annus tervet mõistust koos vajadusega kohelda teisi nii, nagu me soovime, et meid koheldaks.

Oleme kõik näinud sotsiaalmeedias virtuaalseid kassivõitlusi, mis paneksid New Jersey tõelised koduperenaised häbisse, kuid minu maailmas võrdub terviklikkus ja terve mõistus käitumisega nagu tsiviliseeritud täiskasvanud nii veebis kui ka väljaspool seda. Nii nagu sotsiaalmeedias võivad asjad kiiresti kuumaks saada, tuleb neid olukordi ette ka meie ajaveebide piires.

2. Ärge reageerige

Nendel aegadel, kui olete halvasti käituva blogija vastuvõtul (keegi, kes tunneb end teie kommentaaride jaotise piires sunnituna julge ja julgena), ei soovita ma vihahoos vastata.

Nii ahvatlev kui see ka poleks, kui jätta kõrvetav vastus kellelegi, kes on just teie tööd lõhkunud, pidage meeles, et teie lugejaskond jälgib ja ootab, kuidas te olukorraga toime tulete. Kui neid juhtumeid juhtub, on parim nõuanne, mida ma võin teile anda nende kohta, kes otsustasid blogi kommentaaride kaudu rünnata. ära toida trolle. Ärge ostke nende halba käitumist, reageerides sama ebasobival viisil, võideldes või püüdes nende arvamust mõjutada. Ja kui nad on vulgaarsed või vihkavad, kustutage lihtsalt, blokeerige ja liikuge edasi.

3. Oma ajaveebi avamine

See kontrollitud vastus laieneb ka teie tegelikule ajaveebi sisule. Teie ajaveeb võib olla „teie kinnisvara”, kuid see pole koht, kus kedagi või ettevõtet ebasõbralikult maha laadida, maha laadida, kaevata või sihtida.

“Oota,” võite öelda. “Ma pean suutma oma ajaveebi” avada “.”

Ärge saage minust valesti aru; õhutamine on hea asi .

Ventilatsiooni eesmärk on auru välja puhumine ja oma uskumatult rumala päeva jagamine nendega, kes “veerevad”. Ventilatsioon võib ilmneda siis, kui teie päev muutub pärast ülemagamist halvemaks, kui peate tegelema naeruväärselt ebaviisaka kliendiga, avastades, et teie rehv on tühi ja lõpuks aru saanud, et tegite lihtsalt kogu oma võrgustikutöörühma esitluse oma lennuga. Õigesti tehtud õhutamine peaks olema tahtlik ja ajutine.

Teisest küljest muutub õhutamine sobimatuteks territooriumideks, kui otsustate kasutada oma ajaveebi sõidukina, et vihaselt ja avalikult jagada „ebaviisaka kliendi” nime, rünnata oma võrgustikurühma selle eest, et see ei andnud teile „head ups”. selle kohta, et teie lauta uks on maas või süüdistab rehvi purunemist kõrvalolevas hullus kassiprouas {sisestage tema nimi siia}.

Mõned inimesed nimetavad seda õhutamiseks (mitte mina), aga kui see on midagi, mida te reaalses elus kellelegi näkku ei ütleks, siis pole sellel Internetis palju vähem kohta teie blogi. Need õelad ja ebaviisakad alatuse ilmutamised, millel pole ettevõtluses kohta, ei aita teie äri ega mainet edendada. Kui leiate end klaviatuuriga auru välja puhumas, on see hea. Kuid selline sisu on kõige parem jätta mustandiks või Internetist täielikult välja. Kui olete midagi küberruumi „loodusesse” lasknud, pole sellest tagasiteed. Kallis, see on väljas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga