Koostöö blogijatega oma ettevõtte reklaamimiseks

Kas teil on kunagi olnud kogemusi, kus mõjutaja või blogija läheb kõrvale? Kahjuks on seda võimalik teha mitmel viisil. Sponsoreeritud postitust ei kirjutatud ega avaldatud nagu lubatud. Nad lubasid üle ja täitsid. Nad tegid lohakat tööd, mis peegeldab halvasti teie kaubamärki.

Kas mõni neist asjadest on teiega kunagi juhtunud?

Õnneks on minu veebikogemuse kohaselt enamik mõjutajaid ja blogijaid olnud professionaalsed ja mainekad. Kuid on olnud väike vähemus, kes pole oma kohustusi täitnud.

Nii nagu päriselus, on ka paar halba õuna. See võib olla eriti masendav, kui see mõjutab teie enda mainet või suhteid klientide, klientide või lugejatega.

Vastupidiselt levinud ütlusele pole kogu reklaam hea reklaam. See, et inimesed räägivad sinust või satute Internetti, ei tähenda, et see oleks teile või teie kaubamärgile kasulik. Kui midagi on Internetis, on see tõenäoliselt kusagil, igavesti. Niisiis, halvasti kirjutatud arvustus, blogipostitus, kus on vale teave, või pilt, mis on vähem kui meelitav, võivad kõik teile pikka aega haiget teha.

Kui turustate oma ettevõtet ja töötate selle nimel, et saada oma brändile nähtavust, soovite, et see oleks oma olemuselt positiivne. On oluline, et teie (ja teised, kes teie kohta kirjutavad või postitavad) kujutatud pilt oleks täpne ja meelitav. Mida suuremaks teie ettevõte läheb, seda raskem võib olla, mida öeldakse. Siiski on oluline, et jälgiksite võimalikult palju avalikkusele suunatud suhtlust.

Niisiis, kuidas saate tagada, et teete koostööd mainekate mõjutajate ja ajaveebidega? See ei ole alati võimalik, kuid on olemas mõned kaitsemeetmed, mille abil saate loodetavasti põletamise tõenäosust vähendada. Ärge olge laisk. Väike aeg ja uuringud võivad sageli kaugele jõuda.

Siin on viis kasulikku nõuannet, kuidas blogijatega koostööd teha oma ettevõtte ja brändi reklaamimiseks.

1. Hankige viiteid.

Kas saate kuidagi rääkida eelmiste klientide või sidusettevõtetega? Kas neil on iseloomustuste leht kontaktandmetega? Eriti kui alustate tööd suure projektiga, ärge kartke küsida viiteid. Ja kui saadate neile tooteülevaate eest väärtusliku toote, on see kindlasti hea mõte. Rääkige teistega, kui kiiresti postitati, kas nad olid ülevaatuse kvaliteediga rahul jne. Toodete saatmisel jälgige kindlasti ja taotlege kohaletoimetamise kinnitust. See võib aidata lahknevust hiljem kõrvaldada. Olge nende inimestega, kellega plaanite koostööd teha, ette ja aus ning veenduge, et nad teene tagasi saaksid. Kui teil tekib halb enesetunne, on tõenäoline, et teie sisetunne on õige ja võib -olla peaksite selle võimaluse edasi andma.

2. Vaadake nende sait üle.

Sirvige nende saiti, lugege mõnda postitust. Kuidas see välja näeb? Kas neil on kommentaarid välja lülitatud? Kas nad postitavad harva? Kas nende sisu on korrektuur? Kas kasutatakse professionaalseid pilte? Need võivad olla mõned hoiatusmärgid, mis annavad teile vihjeid selle kohta, millist tüüpi blogijaga te tegelema hakkate. Kui näete midagi, mis kergitab kulme, ärge kartke esitada küsimusi selgitamiseks.

3. Google’i neid.

Kui neil on veebis kohalolek, on tõenäoline, et otsides ilmuvad mõned tulemused. Kui tulemused on üldiselt positiivsed, on see suurepärane. Kui aga näete negatiivsuse mustrit, võib see olla hea märk mujale liikumiseks. Ilmselgelt pole kõik veebis kirjutatud ja avaldatud tõde, kuid järjepidev muster on hea vihje, et midagi võib valesti olla. Interneti -otsing võib olla hämmastav tööriist ja võib leida suurepärast teavet.

4. Edastage makse, kui töö on lõpetatud.

Kui saate, tehke makse pärast teenuse osutamist. Või makske vähemalt pool ettemaksu ja teine ​​pool projekti lõppedes. Enne vara avaldamist paluge postitus või pilt üle vaadata. Nii saate hinnata, kas teave on õige ja kvaliteetne. Ausatel blogijatel ja mõjutajatel pole seda tüüpi päringutega probleeme. Nad on mõistvad ja koostöövalmid. Kui aga saate tagasilöögi, võib olla aeg otsida mujalt.

5. Hankige see kirjalikult.

Üks parimaid viise veendumaks, et kõik osalejad on samal lehel, on tööavalduse (SOW) koostamine , sisestamiskorraldus (IO) või juriidiline leping. Kirjeldage kampaania kõiki üksikasju; mida igalt osapoolelt oodatakse, tähtpäevad, hüvitis, kampaania statistika edastamine ja veenduge, et mõlemad pooled allkirjastavad ja kuupäeva panevad. Sel viisil, kui hiljem ilmneb lahknevus, on teil lepingu allkirjastatud koopia, millele tagasi pöörduda. Samuti on hea tava hoida kogu e -kirjavahetus kaustas, et saaksite vestluse ja kuupäevad dokumenteerida, kui peate tagasi minema ja teavet täpsustama. See aitab leevendada ka tema sõnul stsenaariume.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga