Kuidas alustada vabakutselise kirjutamisega, kui teil pole ajaveebi

2015. aasta suvel olime kolinud Philadelphiast San Diegosse. Kulud San Diegos olid kolm korda suuremad kui Philadelphias. Kuna tagasi kolimine polnud kohene valik, otsustasin hakata vabakutseliseks.

Alustasin kohalike ettevõtete sotsiaalmeedia haldamisega. Viimase 16 kuu jooksul olen aga vabakutselise kirjutamise kahekordistanud ja mul on hea meel teatada, et preemiad on nägusad.

Kirjutan praegu raha pärast ja iga võimaluse korral tahan uudiseid levitada ja aidata vabakutselistel kirjanikel, kes soovivad oma esimesi kliente leida.

Kui soovite saada vabakutseliseks, peate esitama oma potentsiaalsetele klientidele tõendid – oma töö näidised, mis kinnitavad, et teie oskused on seda raha väärt, mida nad teile maksavad.

Soovitan alati alustada ajaveebi, et näidata oma kirjutamisoskust, et saaksite luua klientuuri. Rääkimata sellest, et õigesti seadistatud ajaveeb võib teenida teile tervislikku passiivset sissetulekut.

Olen siiski avastanud, et algajad küsivad tavaliselt: “Noh, kas mul on tõesti vaja blogi, et alustada vabakutselise kirjutamisega?”

Minu vastus neile: “Jah ja ei.”

Jah, sest nagu ma eespool mainisin, blogi:

  • Esitleb oma kirjutamisoskust
  • Esitleb teid oma ala eksperdina
  • Kui teenite liiklust, võite teenida teile passiivset tulu
  • Seadistamine on ülilihtne

“Aga Gee, mind ei huvita, et ajaveebi on lihtne alustada! Ma ei taha ühte. ”

Rahune nüüd.

Eduka vabakutselise kirjutamisäri alustamiseks ja juhtimiseks pole teil vaja ajaveebi. Tegelikult on seal mitmeid edukaid kirjanikke, kes on aastaid tööstuses ilma blogita navigeerinud.

Fakt on aga see, et ajaveeb või mitte ajaveeb, peate oma töö näidiseid tulevastele klientidele näitama, et oma vabakutselise kirjatööga hakkama saada.

Selles postituses jagan viit alternatiivi ajaveebi loomiseks, mis võimaldab teil oma tööd potentsiaalsetele klientidele tutvustada, et saaksite tasu saada.

1. Keskmine

Esimene alternatiiv ajaveebi alustamiseks on näidispostituste avaldamine meediumis .

Esimest korda kuulsin meediumil Jonathan P. Hardyst. Sellest ajast alates on ta saanud külaliseks mitmetel kõrgetasemelistel taskuhäälingusaadetel ja avaldanud enimmüüdud raamatuid. Ta kasvatas endale nime – kõik sageli meediumile kirjutamisest.

Te ei pea hostimise eest maksma. Te ei pea kirjutama 1000-sõnalisi postitusi (kuigi olen märganud, et pikemad postitused kipuvad rohkem tähelepanu pöörama). Te ei pea isegi SEO -d õppima.

Meedium on üles ehitatud nagu sotsiaalmeedia platvorm ja kui te regulaarselt avaldate, võite saada tunnustust.

Kõik, mida pead tegema, on konto loomine ja kirjutamine.

2. LinkedIn

Varem arvasin, et Linkedin on “igav” sotsiaalmeedia platvorm. Poiss, kas ma eksisin!

Hiljuti hakkasin end LinkedInis turundama tervisesisu kirjutajana.

Hakkasin platvormil oma sisu jagama. Selle tulemusena olen hakanud nägema LinkedIni kui väärtuslikku platvormi, mida väga vähesed kasutavad.

Lisaks platvormi võimendamisele klientide leidmiseks vabakutselisena saate oma postitusi avaldada ka Linkedinis.

Nagu Medium, ei vaja te ka SEO -d ega palju sõnu.

See on kaasas teie LinkedIni kontoga ja seega pole täiendavat registreerumist vaja teha.

3. Facebooki märkmed

Facebooki märkmed ei ole nii populaarsed kui kunagi varem, kuid on siiski olemas!

Saate need luua oma isikliku Facebooki lehe või ettevõtte Facebooki lehe abil (kaldun viimase poole, juhuks kui Facebook üritab teid karistada selle eest, et kasutate oma isiklikku profiili äritegevuseks – see on nende teenusetingimuste vastane.)

Facebooki märkuse avaldamine:

Kui teil on isiklik profiil:

1. Minge oma profiililehele ja ülaosas, kus on navigeerimisriba, klõpsake MORE.

2. Ilmuma peaks rippmenüü ja ühe võimalusena näete märget „MÄRKUSED”.

3. Klõpsake seda ja hakake kirjutama!

Kui soovite oma Facebooki ettevõtte profiilile märkmeid luua:

1. Minge oma ettevõtte profiilile ja selle all, kus teil tavaliselt palutakse postitada, on mitmeid nuppe. Üks neist suunab teid märkme kirjutama.

4. Külalispostitus teistes ajaveebides

Külaliste postitamine teiste inimeste ajaveebidesse on suurepärane võimalus näidata, et te ei ela oma maailmas ja ka teised peavad teie kirjutamist väärtuslikuks.

5. PDF -näidiste loomine

Kõik ülaltoodud näited nõuavad teatud moodsa tehnoloogia kasutamist. Kui te ei soovi oma tööde näidiste loomiseks kasutada teiste inimeste ajaveebides meediumit, LinkedIni, Facebooki või isegi külaliste postitamist, on teil veel üks võimalus: vana hea PDF -näidis.

Saate oma proove luua Wordis või Google Docsis, salvestada need PDF -failidena ja lisada need iga kord, kui need välja saadate, oma e -posti aadressidele.

Lõppmõtted

Kui soovite vabakutselise kirjanikuna edu saavutada, ei saa te oma töö näidiste loomisest mööda minna.

Selles postituses jagasin viit erinevat viisi kirjutamisproovide loomiseks ilma blogita. Võite kasutada ühte või nende meetodite kombinatsiooni, et luua kirjutamisproove, mis teid tööle võtavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga