Kuidas kirjutada oma esimene ajaveebi postitus 9 lihtsa sammuga

Kui olete uhiuus blogija, võite olla hädas sellega, kuidas kirjutada oma esimene ajaveebi postitus WordPressis. Näiteks millest peaksite kirjutama ja millised on parimad tavad? Tõesti, parim asi, mida teha, on lihtsalt alustada ja õppida. Kuid kui te tõesti kriimustate, kuidas alustada, võivad need kaheksa sammu aidata teil teed leida.

1. Samm: tehke kindlaks, kellele kirjutate

Kui kavatsete ühel päeval oma ajaveebi rahaks teha, on oluline kirjutada lugejatele asjakohane sisu. Võib -olla on ahvatlev teha oma esimene postitus endale sissejuhatuseks ja ülevaade sellest, mis veebisaidil üldse on, kuid ma soovitan teil selle oma lehe „Teave” jaoks salvestada. Selle asemel astuge otse sisu juurde, mis teenib teie sihtrühma. Mõelge oma nišile ja valige seejärel probleem või küsimus, mis paljudel inimestel selle nišiga seoses on. Hea “kuidas” postitusega ei saa eksida! Näiteks kui olete ilublogija, võiks teie esimene postitus olla teie nahatüübile sobivate toodete valimise kohta.

2. Samm: valige sihtimiseks pika sabaga märksõna

SEO on pikk mäng ja tõenäoliselt kulub mitu kuud, enne kui hakkate Google’i veebisaidi liiklust uue veebisaidiga nägema. Kuigi teil võib esialgu olla rohkem edu sotsiaalmeedia kaudu liikluse hankimisel, on Google’i liiklus ideaalsem, kuna see kipub paremini teisendama ja on ühtlasem liikluse allikas. Seetõttu tasub siiski algusest peale üle võtta mõned head SEO tavad! Märksõnade uurimine on suur teema, millel on palju erinevaid lähenemisviise, kuid eelarvega algajad saavad alustada tasuta märksõnade uurimise tööriistaga, nagu Ubersuggest . Kui sisestate oma teemaidee Ubersuggestisse, annab see ülevaate märksõnafraasist, selle konkurentsivõimelisusest ja muude märksõnaideede loendist. Algajana soovite tavaliselt valida väikese märksõnaraskusega ja väikese helitugevusega midagi. Väikese mahuga märksõnaideed on täpsemad ja neid tuntakse ka kui „pika saba” märksõnu. Näiteks „vürtsikoogi retsept” on suure mahuga märksõnafraas ja ka väga tihe konkurents. Kuid “vürtsikoogi retsept toorjuustukreemiga” on palju täpsem termin, mille otsingumaht on väiksem ja konkurents väiksem, mis tähendab, et seda on Google’is lihtsam järjestada. Pika sabaga märksõnad on tuntud ka suure konversiooniga liikluse juhtimise eest! Märksõnade uurimisel on palju rohkem, kui see, kuid need näpunäited aitavad teil SEO -le mõtlema hakata. Lihtsalt ärge laske end üle jõu käia, kuni see takistab teil postitamist. Pidage meeles, et saate SEO -de kohta lisateabe saamiseks alati tagasi minna ja vanemaid postitusi värskendada!

3. Samm: kirjeldage oma ajaveebi alapealkirjadega

Nüüd, kui teil on oma teemaidee ja pika sabaga märksõnafraas, on aeg oma ajaveebi postitus alampealkirjade abil visandada. Peaksite oma blogipostituses kasutama alamrubriike, sest:

  • Google’ile meeldivad alamrubriigid
  • Lugejatele meeldivad alamrubriigid
  • Kontuur aitab vältida kirjaniku blokeerimist!

Kasutage H2 pealkirju kogu oma ajaveebi postituses, et see jääks Google’i sõbralikuks. (H1 päise silt on alati pealkirja jaoks reserveeritud.) Samuti on hea mõte oma märksõna (või selle variatsiooni) võimaluse korral ühte või kahte alamrubriiki koondada. Kuid ärge liialdage ja veenduge, et see loeb loomulikult.

4. Samm: kirjutage oma ajaveebi postitus

Nüüd on aeg kasutada oma kontuuri oma esimese ajaveebi postituse sisu koostamiseks. Paljude algajate blogijate jaoks on see kõige valdavam osa, kuid see ei pea olema! Enamik blogijaid saab kõige paremini hakkama juhusliku kirjutamisstiiliga, justkui räägiks sõbraga. Nii et pange see tesaurus maha ja kirjutage lihtsalt nii, nagu räägite loomulikult. Lase oma isiksusel särada! Selles etapis ärge muretsege selle pärast, et muuta iga lause täiuslikuks. Võtke kõigepealt kõik oma mõtted ja ideed maha. Saate redigeerimisetapis tagasi minna ja seda lihvida. Hoidke oma laused ja lõigud lühikesed. Iga lõik peaks olema ainult 1-3 lauset pikk. Samuti on hea mõte lõpetada oma ajaveebi postitus „Kutse tegevusele” või küsimusega, mis julgustab kaasamist või arutelusid kommentaarides.

5. Samm: valige kaasahaarav pealkiri

Kliki väärt pealkirja valimine on tõesti oluline. Kuna pole tähtis, kui vinge teie postitus on – kui teie ajaveebi pealkiri ei pane inimesi klõpsama, siis see ei toimi hästi. Tavaliselt alustan postituse kirjutamisega töönimetusest ja muudan selle pärast kirjutamist meeldejäävamaks pealkirjaks.Veenduge ka, et pealkiri sisaldaks teie märksõnafaasi. Kui vajate abi pealkirja valimisel, on fantastiline tasuta tööriist, mida proovida, Coschedule’i pealkirjaanalüsaator . Kõik, mida pead tegema, on oma pealkiri ühendada ja see annab sellele hinnangu ning mõned soovitused paranduste tegemiseks.

6. Toiming: fotode lisamine

Lugejatele meeldivad visuaalid, seega on alati hea mõte võimaluse korral lisada paar asjakohast fotot või lühivideot. Need aitavad sisu lõhkuda ja muuta teie sisu huvitavamaks. Originaalpildid on ideaalsed, kuid paljud blogijad kasutavad selle asemel varufotosid. Kui kasutate varufotosid, olge ettevaatlik, et saaksite need seaduslikult, ja mõistke nendega kaasnevat litsentsi. Saadaval on tasuta fotopildisaite, nagu Unsplash ja Pixabay , kuid võib juhtuda, et valik on pisut piiratud. Kui saate seda kiikuda, on parem osta oma fotod kusagilt, näiteks Depositphotos . Pidage meeles, et suured pildid võivad teie saiti oluliselt aeglustada, seega võtke enne piltide WordPressi üleslaadimist aega nende suuruse muutmiseks. (Minu lemmik tasuta tööriist selleks on Squoosh .)

7. Samm: muutmine ja vormindamine

Järgmine samm on sisu põhjalik redigeerimine, et seda oleks lihtne loetud ja vigadeta. Kõigi vigade üksi tabamine võib olla keeruline, mistõttu on hea kasutada sellist tööriista nagu Grammarly . Grammarly on tasuta brauserilaiend, mis püüab automaatselt enamiku õigekirja- ja grammatikavigadest kinni. Järgmine samm on vormistada oma postitus lehe optimaalse SEO jaoks. Kui kasutate WordPressi, valige või looge oma ajaveebi postituse jaoks vanemakategooria paremal asuval seadete ribal. Seejärel veenduge, et teie postituses oleks mõned asjakohased sise- ja välislingid. Samuti peaksite veenduma, et teie märksõnafraas asub järgmistes asukohtades:

  • pealkiri
  • ajaveebi postituse esimesed 100 sõna
  • vähemalt üks teie piltidest, kus see on mõttekas mitte oma blogipostituses märksõnu üle kasutada. Seda nimetatakse märksõnade täitmiseks ja kui Google kahtlustab, et te seda teete, kannatab teie paremusjärjestus selle eest. Yoast on suurepärane tasuta pistikprogramm, mis annab teile juhiseid postituse SEO parandamiseks. Samuti võimaldab see hõlpsasti optimeerida oma metakirjeldust ja SEO pealkirja.

8. Samm: mugavaks jagamiseks

Teie ajaveebi algusaegadel on sotsiaalmeedia teie parim sõber. See on kiireim viis, kuidas liiklust teie uutesse postitustesse tuua. Minu lemmik sotsiaalse jagamise pistikprogramm on Mediavine’i Kasv , mis võimaldab lisada ajaveebi postitusele või sisule hõljuva sotsiaalriba jagamise nuppude külgriba. See muudab teie ajaveebi lugevate inimeste jaoks teie postituse jagamise oma lemmikmeediaplatvormil ülilihtsaks.

9. Samm: avaldage!

Kui olete kõik ülaltoodud sammud teinud, jätkake ja vajutage nuppu „Avalda”! Ärge laske end täiuslikuks muuta, sest võite (ja lähete) alati tagasi minna ja seda hiljem parandada. Kõige tähtsam on oma asjad sealt välja tuua, et teie publik (ja Google) saaksid teid üles leida !.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga