Kuidas lühijuttude kirjutamisega raha teenida

Kirjanikuna pole raha teenimine lihtne, eriti kui teie tugev külg on väljamõeldis. Ilukirjanduses on eriti keeruline nišš novellid.

Need eraldiseisvad ilukirjandusteosed on tavaliselt vahemikus 1000–4000 sõna ja keskenduvad ühele teemale või meeleolule. Paljud kirjanikud kirjutavad oma nalja pärast lühijutte, kuid ei mõtle kunagi raha teenida, sest nad ei usu, et see on võimalik.

Õnneks on see viimase paari aasta jooksul muutunud ja nüüd on rohkem võimalusi kui kunagi varem novellide kirjutamisega raha teenida!

Kui teile meeldib lühijuttude kirjutamine ja mõtlete, kus saaksite oma tööd raha teenida, siis vaadake oma töö esitamist ühele või mitmele järgmistest platvormidest.

1. Vokaalmeedia

Vocal on kaastöötajate platvorm, mis võimaldab kirjanikel avaldada novelle, luulet, isiklikke esseesid, ülevaateid ja peaaegu kõike muud.

Mis teeb Vocali teistest platvormidest ainulaadseks, on nende kirjutamine “Väljakutsed”, mis annavad kolmele parimale tööle auhinnatud rahalised auhinnad. Mõnikord nõuavad need väljakutsed lühikirjandust.

Näiteks hiljutine väljakutse nõudis post-apokalüptilist novelli , mis sisaldab südamekujulist medaljoni. Esikoha auhind oli 20 000 dollarit!

Lisaks väljakutsetele saavad novellikirjutajad oma töö eest tasu saada lihtsalt sellega, et inimesed loevad nende lugusid. Isegi kui teil on tasuta konto, saate iga 1000 lugemise eest teenida 3,80 dollarit. Kui aga lähete üle Vocal+ liikmeks, tõusevad need tulud 6 dollarini iga 1000 lugemise kohta.

Samuti saate olla valitud parimaks looks ja teenida oma ilukirjanduse eest väikeseid loojaboonuseid.

Vocalil on ka suur toetavate kirjanike kogukond, kus on mitu aktiivset Facebooki gruppi, kes on pühendunud üksteise lugudega suhtlemisele.

Kui olete oma Stripe’i konto ühendanud, saate oma tulu igal ajal välja võtta, kui olete teeninud vähemalt 20 dollarit.

2. Keskmine

Medium on veel üks Vocalile sarnane kaastöötajate platvorm, kuid see maksab aja eest, mida liikmed teie lugu lugedes veedavad, mitte kindlasummalist tasu. Märkus. Teie lugejad peavad olema liikmed, et saaksite nende eest tasu saada.

Õnneks on Medium suur platvorm, kus on üle 700 000 maksva liikme. Kuigi enamik seal avaldatud artikleid on ilukirjanduslikud, on mõnes väljaandes lühijutte ja muid ilukirjanduslikke teoseid.

Writer’s Blokke, The Lark, Creative Cafe, The Junction ja Fiction Hub on vaid mõned Mediumis avaldatud väljaanded, kuhu saate oma töö katvuse ja tulude laiendamiseks esitada.

Te ei pea isegi olema ise maksev liige, et olla osa tasuta Medium Partner Programmist ja teenida oma lugudega raha. Peate oma Medium -profiili ühendama ainult oma Stripe -kontoga ja Medium maksab teie tulud automaatselt välja iga kuu.

3. Wattpad

Wattpad on spetsiaalselt ilukirjanduskirjanikele mõeldud platvorm ja see on suurepärane koht teie töö jaoks lugejate ja potentsiaalsete kirjastajate leidmiseks.

See korraldab regulaarselt novellivõistlusi, mitte erinevalt neist, mida võõrustatakse Vocalis. Saate võita kinkekaarte, loosimisi ja ainulaadseid võimalusi. Näiteks võistluse “Mustkunstnikud” peaauhind oli 10 000 dollarit, pluss võitja lugu muudeti digitaalseks lühifilmiks!

Wattpad pakub veel mitmeid viise, kuidas oma lühijutte erinevate programmide kaudu raha teenida. Üks on tasulised lood, kus lugejad peavad teie loo lugemise eest maksma. Teine on Wattpad Studios, Wattpadi ja meelelahutusettevõtete koostööpartnerlus, mis muudab lood televiisoriks, filmiks, digitaalseks videoks või trükiks.

Nende programmide jaoks kvalifitseerumiseks peab teil olema platvormil kindel kohalolek, kuid see on suurepärane koht oma töö märkamiseks!

4. Amazoni KDP

Amazon Kindle Direct Publishing võimaldab kirjanikel avaldada oma tööd Amazonis ja hakata raha teenima 48 tunni jooksul. Seda saab tasuta kasutada ja see aitab teil jõuda massilise publikuni.

Teil on täielik kontroll raamatu hinna üle. Veelgi parem, saate suure osa kasumist endale jätta-35–70% nimekirja hinnast, sõltuvalt sellest, kus raamatut müüakse ja kas valite KDP Selecti või mitte.

Programmil KDP Select on lisahüvesid, mis suurendavad teie raamatu nähtavust. Sellega kaasnevad aga ainuõiguslikud tingimused, mis tähendab, et teie raamat on piiratud Amazoniga.

Programmi Select tingimused lõpevad kolme kuu pärast, seega ei pea te pärast avaldamist programmi igaveseks jääma. See muudab KDP Selecti atraktiivseks funktsiooniks uutele kirjanikele, kes vajavad abi järgmiste raamatute loomiseks ja turustamiseks.

Ainus hoiatus on see, et teie raamat peab olema vähemalt 24 lehekülge. Aga kui teie novellid ei vasta sellele nõudele iseseisvalt, saate need koostada antoloogiaks.

5. Penpee

Kuigi Penpee on Ühendkuningriigis asuv sait, on see avatud kõigile üle maailma, eeldusel, et olete üle 16-aastane. Võite alustada nende tasuta kontoga, mis võimaldab avaldada kuni 6 peatüki või 7200 sõna pikkuseid novelle, mille ülempiir on 1200 sõna lehel.

Te teenite raha, kui teised liikmed kulutavad teie loo lugemiseks Penpee -krediiti. Autorid antakse lugejatele konto loomisel ning nad saavad teenida ka krediiti iga päev sisse logides, sõpradele viidates ja arvustusi kirjutades.

Iga kolm krediiti, mille lugeja teie loole kulutab, tähendab 6 penni ehk ligikaudu 8 senti USD. Kasutaja kulutab teie peatüki lugemiseks neli krediiti, kuid teie hoiate ainult 45% neist krediitidest tasuta kontoga. Kui uuendate lisatasu liikmeks, saate endale jätta 70% krediitidest.

Samuti saate teenida lisaraha, kui teie lugu on nende edetabelis.

Kuigi see ei ole selline platvorm, kus saate üleöö rikkaks saada, võib see järgneva loomisel lisanduda!

6. Kirjandusajakirjad

Kuigi oma töö veebis avaldamiseks on palju juurdepääsetavaid võimalusi, ärge unustage printimise jõudu! Siiani on palju kirjandusajakirju, mis otsivad oma novellide esitamiseks tulevasi kirjanikke.

AGNI on üks selline ajakiri, mis asutati 1972. aastal eesmärgiga leida ja toetada uusi talente. Nad on isegi avaldanud kirjanikke, kes võitsid Nobeli kirjandusauhindu. Kui teie lugu võetakse vastu, maksavad nad lehe eest 10 dollarit.

Carve on teine ​​ajakiri, mis annab kord kvartalis välja trükitud ja digitaalseid ajakirju. Samuti korraldavad nad kord kvartalis novellivõistlusi ja maksavad novellide eest 100 dollarit.

Lugege kindlasti hoolikalt esitamise juhiseid, sest mõnikord on neis avaldamisõiguste ja konkreetsete esitamise akende kohta reeglid. Kui soovite rohkem kohti, mis aktsepteerivad lühivormisisu, vaadake seda postitust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga