Peamised mõõdikud, mida iga emablogija peaks jälgima ja kuidas neid jälgida

Olete loonud oma ajaveebi, kirjutanud tapja sisu, loonud ilusaid ja asjakohaseid sotsiaalmeedia profiile sõna levitamiseks – ja oma tagumiku löömiseks ning nimede võtmiseks. Või oled sina? Kuidas teate, kas olete selle enne suure analüüsi alustamist hoogu pannud? Selles postituses kirjeldatakse peamisi mõõdikuid ja statistikat, mida mõõta, ning kirjeldatakse ka nende mõõdikute tähtsust – võttes arvesse teie eesmärke ajaveebi loomiseks. Näiteks:

  • Kas soovite oma karjääri edendamiseks luua oma isikliku kaubamärgi?
  • Kas soovite reklaamimisest ja sidusettevõtte turundusest raha teenida?
  • Kas soovite sotsiaalmeedia-, turundus- või avalike suhete konsultandiks?
  • Kas toetate mõnda erilist huvi, näiteks kiusamisvastane või autismi uurimine?

Olenemata teie eesmärkidest, veenduge, et keskendume mõõtmistele, mis vastavad teie ajaveebi eesmärkidele. Kui teie eesmärk on reklaamiga raha teenida, võite oma veebisaidi liiklusega rohkem vaeva näha. Kui teie eesmärk on end mõne valdkonna eksperdiks saada, võite keskenduda eelkõige suhetele ja oma mõjule. Kust alustada? Saate tasuta jälgida järgmisi soovitatud mõõdikuid või minna täiustatud mõõtmiste saamiseks üle tasulistele kontodele. Soovitan teil neid näitajaid vähemalt kord nädalas jälgida ja tabelisse salvestada või veebiaruannete kaudu hallata. Kui võtate aega andmete analüüsimiseks, näete, mis töötab ja mis mitte – ning saate seejärel aru, kuidas oma jõupingutusi vastavalt optimeerida.

1. Google Analytics

Kui te pole oma veebisaidil seadistanud Google Analyticsi , siis mida te ootate? WordPressi või muude sisuhaldussüsteemide jaoks on mitmeid õpetusi. Kui olete Google Analyticsi seadistanud, alustage allpool kirjeldatud mõõdikute mõõtmist. Lihtne viis nende mõõdikute hetktõmmise regulaarseks kontrollimiseks on nende lisamine juhtpaneelile ja Google Analyticsis otsetee loomine. Vihje: allpool loetletud aruannete leidmiseks kasutage oma Google Analyticsi otsinguriba (leidke aruandeid ja palju muud) ja tippige kirjeldatud tee.

Unikaalsed külastajad

Vaatajaskond -> Ülevaade -> Valige kasutajad See mõõtmine annab teile hea idee, kui meelitate oma veebisaidile uusi silmamune. See on oluline, kui optimeerite oma bränditeadlikkust. Pidage meeles, et Google Analytics mõõdab nii külastusi kui ka unikaalseid külastajaid. Kui kasutaja ei kustuta oma küpsiseid, on unikaalsed külastajad teie veebisaidil uued, samas kui „külastus” võib kujutada naasvat kasutajat, kui ta on 30 minutit passiivne.

Lehevaatamised

Käitumine -> Saidi sisu -> Lehevaatamiste valimine See mõõt näitab teile laaditud lehtede arvu, sealhulgas korduvaid vaatamisi. Lehevaatamised on kõigi jaoks kriitilise tähtsusega, kuid kui müüte reklaame, on see näitaja eriti oluline. Määrake kasvutrendid aja jooksul.

Põrkemäär

Vaatajaskond -> Ülevaade -> Valige põrkemäär Kas olete kunagi kuulnud Ameerika väljendit: „Pean põrgatama?” Noh, see mõõtmine on just see. See ütleb teile, et veebisaidi külastaja külastas ühte lehte ja pakkis selle kiiresti kokku – see tähendab, et see polnud see, mida ta otsis. Vaadake põrkemäär hoolikalt üle. Kui see on üle 40–50 protsenti, peate oma sisu, veebikujunduse ja muud tegurid uuesti hindama.

Veebisaidi suunamised

Omandamine -> Ülevaade -> Kanal -> Klõpsake viiteid Kes on teie sõbrad? Kes teie ja teie postituste kohta head sõna levitab? See mõõt näitab teile, kust teie liiklus tuleb. See on oluline näitaja suhete ja bränditeadlikkuse loomisel. Google’i otsingumootori seisukohast on tagasilinkideta sait külastamist väärt, kuid pidage meeles, et lingid peavad pärinema autoriteetsetelt saitidelt, vastasel juhul võib Google teid karistada.

Sotsiaalsed viited

Omandamine -> Sotsiaalne -> Ülevaade Milline sotsiaalne võrgustik suunab teie veebisaidile kõige rohkem liiklust? Avastage, milline sotsiaalne võrgustik teie jaoks töötab, ja optimeerige, ning avastage ka see, kus peate rohkem pingutama.

Populaarseim sisu

Käitumine -> Saidi sisu -> Kõik lehed Mida teie lugejatele lugeda või vaadata meeldib? Teie veebisaidi kõige populaarsema sisu ülevaatamine on teie edu võti. Mõistke ajaveebi postitusi ja muud sisu, mis teie lugejatega kaasa lööb või levib. Hankige teadmisi selle kohta, mis töötab ja mis ei tööta. Mõnikord võivad andmed teid üllatada.

2. Google’i PageRank

Olenemata teie eesmärgist on Google PageRank oluline näitaja, millel silma peal hoida. Google’i PageRank näitab veebisaitide väärtust.Mida parem on teie PageRank, seda parem on teie veebisait SERP -idel (otsingumootori tulemuste lehtedel) märksõnaotsingus. Pidage meeles, et Google’i lehe asetust värskendatakse ainult iga paari kuu tagant, nii et te ei näe kiireid muutusi. Oluline on teada oma veebisaidi PageRank ja neid veebisaite, kust linke hankite. Selle mõõdiku kuvamiseks kõigi külastatavate veebisaitide jaoks lisage brauseri tööriistaribale laiend. Laiendi leidmiseks tehke Google’i otsing „Google’i PageRanki laiend”, valige üks ja järgige installimise juhiseid. Või saate PageRanki käsitsi kontrollida, minnes veebisaidile, näiteks PRCheck.info .

3. Alexa edetabeli

Alexa edetabel on oluline, kui teie eesmärk on veebisaidilt raha teenida ja reklaamijaid meelitada. Alexa on Amazon.com tütarettevõte, mis salvestab ja avaldab liikluse veebisaitidel kasutajatelt, kes kasutavad Alexa tööriistariba. Reklaamijad vaatavad Alexa edetabeleid regulaarselt üle, enne kui valivad, kus nad soovivad reklaamida.

4. Kvaliteedi ja asjakohaste saitide arv, kuhu lingitakse

Olenemata teie eesmärgist, on saidile tagasilinkide arv oluline näitaja, millel tuleb silma peal hoida. „Lingid” on lingid välistest allikatest, mis viivad teie saidile tagasi. Need on olulised, kuna Google’i algoritm kaalub paremusjärjestuse määramisel suuresti teie veebisaidile tagasilinkide arvu kvaliteetsetest ja asjakohastest saitidest. See on lihtne. Kui Google peab teie sisu märksõnaotsingute tegemisel asjakohaseks, kuvatakse teie tulemused otsingumootori tulemuste lehtede esimestel lehtedel, mis suurendab teie saidi liiklust. BackLinkWatch on populaarne tasuta tagasilinkide kontrollija, mis näitab veebisaitide jaoks nii „nofollow” kui ka „follow” linke.

5. Twitteri, Facebooki, Instagrami ja Pinteresti mõõdikud

Twitteri, Facebooki, Instagrami ja Pinteresti jälgijate või fännide arv on suurepärane näitaja reklaamijate ligimeelitamisel jälgimiseks ja optimeerimiseks. Kui autoriteet ja kaubamärk on teie jaoks üliolulised, on olulisemateks mõõdikuteks meeldimiste, mainimiste, tagasipöördumiste, kordusnõuete, lemmikute jms arv. Platvorm Brandwatch on suurepärane vahend tugevuse ülevaatamiseks, mainib , meeleoluväärtused, kirg, räsimärgid, katvus ja peamised märksõnad. Reklaamijad vaatavad ka need suhtarvud üle, et teha kindlaks, kas olete mõjukas. Jälgige seda statistikat arvutustabelis ja avastage, kus peate end sagedamini parandama või kaasama.

6. Sotsiaalmeedia jagamistelt pärinevad lingiklikid

Sotsiaalmeedia jagamistest pärinevate linkide klikkide arvu jälgimine annab teile hea ettekujutuse sellest, millist tüüpi sisu teie vaatajaskond huvitavaks ja asjakohaseks peab. Kui kasutate sotsiaalmeedia haldussüsteemi, näiteks SocialBee , saate liidese kaudu oma linkide analüüsi üle vaadata. Võite kasutada ka URL -i lühendajaid, näiteks ow.ly või Bitly , mis lühendavad URL -e ja jälgivad külastusi oma tasuta kontode kaudu.

7. Domeeniasutus

Domeeniasutus on Moz otsingumootori edetabel, mis mõõdab veebisaidi asetust otsingumootori tulemustes. Veebisaite hinnatakse 0–100 ja mida kõrgem on tulemus, seda mõjukam on veebisait. See on suurepärane vahend nii enda kui ka konkurentide ja võimalike külaliste postitamise võimaluste mõõtmiseks. Mida sa arvad? Millised on teie ajaveebistrateegia jaoks kõige olulisemad mõõdikud ja statistika? Palun jagage !.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga