Töötage targalt, mitte raskemini: topeltküpsetage ideid ja ressursse

Kodus töötava ettevõtja, vabakutselise kirjaniku ja idufirmade konsultandina küsitakse minult sageli, kust leian aega uute ettevõtete alustamiseks või kontsertide kirjutamiseks. Alles hiljuti mõistsin, et teen midagi, mida kõik teised ei tee – ideede ja ressursside osas kahekordistun, et säästa aega ja energiat.

Nagu paljudel kodus töötavatel spetsialistidel, on mul ka väga mitmekesised oskused; Saan tegeleda graafilise disaini, veebidisaini, kirjutamise, redigeerimise, turunduse, sotsiaalmeedia turunduse, ürituste planeerimise, projektijuhtimise jmga. Kuna ma usun kindlalt sellesse, et kõvasti tööd teha, töötan targalt, vaatan iga projekti kui võimalust rakendada kasumit maksimeerides mitmeid oskusi ja kontakte.

Mida ma sellega mõtlen? Lisan kolm näpunäidet, kuidas töötada nutikalt, mitte raskelt .

1. Kas siin on võimalus lisatööks?

Töö otsimine ja klientide leidmine on aeganõudev. Kogu kodus töötavate spetsialistide müügiprotsess nõuab pigem raamatut kui ajaveebi postitust; mistõttu eelistan võimalikult suure kasumi saamiseks teha võimalikult vähe müügitööd.

Näiteks leidsin hiljuti võrgustikurühmast postituse kellelegi, kes vajas kujundatud logo. Jõudsin oma portfelli ja hinnakujundusega ning seejärel asusin tööle, müües ennast ja oma teenuseid. Pärast kiiret kõnet maandusin tööle ja alustasin logoga töötamist. Teabe kogumise käigus küsisin ettevõtte omanikult, mida ta tegi ja kuidas plaanis logo kasutada (sotsiaalmeedia, veebisaidid, trükised jne). Ta rääkis mulle, kuidas ta tegi veebisaidi ümberkujundamist ja töötas oma sotsiaalmeedia kohaloleku parandamise nimel, mille esimene samm oli tema logo uuendamine.

Vestluse praegusel hetkel oleks olnud lihtne teavet vastu võtta ja teha uuele veebisaidile tapja logo. Selle asemel tegin logo ja uurisin seejärel lisatöö võimalust. Mõne küsimuse kaudu avastasin, et ta kavatseb ülejäänud kujundustööd ise teha, kuid ei teadnud, kust alustada. Andsin talle suurepärase hinna ja suutsin korraldada käimasoleva konsultatsiooni- ja disainikontserdi, mis aitab minu igakuist sissetulekubaasi üles ehitada.

Seda soovitan kõigil teha. Müümine võib olla tohutult ajakulukas. Kui müüte oma teenustes ühe kliendi edukalt, mõelge, kas on võimalik kuidagi muuta ühekordne esinemine korduvaks lepinguks või suurema ulatusega projektiks. Kui kellelgi on vaja abi ühe blogiartikli koostamisel, siis uurige, kas tema ülesannete loendis on tulevasi artikleid. Kui müüte vidinaid, tehke klientidele allahindlust, kui nad ostavad täiendavaid esemeid või edastavad teie e -kirju varasematele klientidele, et julgustada neid uuesti ostma. Kliendilt või juba müüdud kliendilt on palju lihtsam saada rohkem raha ja tööd, kui uute klientide või klientide leidmisel.

2. Kuidas muidu saan projekti käigus saadud teadmisi kasutada?

Ma leian, et kodus töötava spetsialistina õpin pidevalt. Kui uurin artiklit, võin uue teemaga tutvumiseks kuluda tund või rohkem. Kui ma konsulteerin, avastan end sageli selle ettevõtte äritegevuse või filosoofia osadest, kellega ma töötan.

Kuna mulle meeldib õppimine, juhtub see loomulikult. Siiski eelistan neid teadmisi maksimeerida, rakendades neid täiendavatele projektidele. Iga kord, kui saan uue teema kohta teada, peatun ja küsin endalt, kuidas muidu saaksin neid teadmisi teistele projektidele või turustusvõimalustele rakendada?

Näiteks veetsin hiljuti ülemäära palju aega imikute kehade trükkimisprotsesside tundmaõppimiseks. Rääkides ühele oma partnerile, kellel on terviklikke tooteid pakkuv ettevõte, hakkasime arutama, kuidas imiku keha erinevad punktmassaažipunktid võivad aidata selliste asjade puhul nagu koolikud. Kuna olin juba tootmisega seotud uurimistööd teinud, sain soovitada bodide disaini, mis juhendaks vastseid vanemaid visuaalselt, kuidas neid punkte ilma pikemate juhisteta manipuleerida (ja teenida oma osa nimetatud kehade kasumist). Disainiprotsessi käigus õppisin imikute ja laste refleksoloogia ja akupressuuriga seonduvat rohkem, kui ootasin, nii et kui sattusin alternatiivmeditsiini tundmisega vabakutselise kirjaniku töökohtade nimekirja, jõudsin selleni. Suutsin ühest projektist saadud teadmisi kasutada, et saada kaks lisatööd ilma lisaaega uurimiseks.

3. Kasutage kõiki kontakte ja ressursse maksimaalselt.

Ma usun väga isiklikesse sidemetesse ja partnerlustesse. Kodus töötava spetsialistina ihkan sotsiaalset suhtlust, mis sunnib mind regulaarselt võrgustikuüritustel osalema ja liituma mis tahes Facebooki grupiga, mis on minu tehtud tööga kaugelt seotud. Iga ühenduse või ressursi puhul, millega kokku puutun, rakendan samu põhimõtteid nagu eespool ja küsin endalt: „Kuidas muidu saaksin seda inimest või ressurssi kasutada?”

Hiljuti sattusin võrgustikuüritusel kokku vana sõbraga ja leidsin, et ta vajab abi oma Instagrami jälgimise ülesehitamisel ja ka oma uue joogatunni veebisaidi avamisel. Pakkusin abi joogatundide eest. Pärast temaga paar kuud töötamist alustasin veel ühte sotsiaaltöötaja konsultatsioonikontserti, kes räägib regulaarselt holistilistest ja alternatiivsetest ravimeetoditest. Ta otsis partnerlust, nii et ma sain nii tema kui ka oma vana sõbra ühendada jooga teemalise veebiseminari, mis hõlmas meditatsioonipause. Kuna kumbki polnud varem veebiseminari korraldanud, palkasid nad mind, et aitaksin üritust sotsiaalmeedia kaudu reklaamida.

Rollide ümberpööramisel jõudsin sama sõbra poole, kui vajasin viiteid kohalikele üritusruumidele ja suutsin leida joogastuudio, mis oli tema soovituse tõttu nõus minuga koostööd tegema.

Oleksin teda just tema Instagramiga aidanud ja siis edasi liikunud, oleksin end tulevastest projektidest lisatööst ja ressurssidest välja raiunud. Selle asemel hoian ma ühendust kõigi professionaalsete kontaktidega ja mõtlen pidevalt, kuidas saaksin neid ühendusi üksteisele ja lõpuks ka mulle kasuks tuua.

Üldiselt olen ma tohutu pooldaja ressursside kaasamisel oma aja maksimaalseks ärakasutamiseks . Kui kavatsete midagi ikkagi teha, mõelge, kuidas saaksite seda kogemust veel rohkem kasutada. Varsti leiate, et teenite rohkem raha vähem aega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga