Viis viisi, kuidas oma ajaveebi kohelda nagu väikeettevõtet

Blogimine on kiiresti kasvav tööstusharu ja paljud inimesed on leidnud blogijatena eduka karjääri. Siiski kirjeldavad vähesed blogijad oma saiti väikeettevõttena. Ainult umbes 14% blogijatest väidavad, et teenivad ajaveebi kaudu teenitud palka, seega on enamik blogijaid harrastajad. Kahjuks on enamuse koosseis tähendanud seda, et isegi need, kes oma ajaveebi raha teenivad, kohtlevad neid pigem hobide, mitte väikeettevõtetena. Aga kui sa blogi mõtled tulu teenimiseks, siis ehitad väikeettevõtet. Seega on oluline kohelda oma algavat ajaveebi nagu kõiki teisi idufirmasid.

1. Kirjutage äriplaan

Blogi, nagu väikeettevõte, asutatakse tavaliselt lünga või niši täitmiseks. Kui ettevõtte omanik kirjutab oma äriplaani välja, on see suuresti seotud selle väikese tarbijarühma nõudmiste ja vajaduste rahuldamisega. Peate tegema sama-te ei pruugi veel midagi müüa, kuid teie publik on endiselt teie kliendibaas. Mõelge kaugemale kasvavast liiklusest. Liiklus on mõneks ajaks madal ja kuna bännerreklaamid ja Google AdSense pakuvad 1,1% keskmist CTR -i , ei jää te reklaamide ainsa plaanina ellu. Selle asemel vastake mõnele põhiküsimusele:

  • Millistele demograafilistele andmetele te kirjutate?
  • Kuidas ennast eristada?
  • Kuidas kavatsete raha teenida?

Need on olulised küsimused, kuna need juhivad teie ajaveebi selle käivitamisetapis ja lõpuks saidile, millega saate elatist teenida, olgu selleks siis reklaamide kasutamine, raamatute müümine, nõustamine või sidusettevõtte vahendustasu teenimine.

2. Müüge oma turule

Teie publik külastab ja loeb teie ajaveebi põhjusel – selle põhjuse väljaselgitamine on teie sihtturule müümisel võtmetähtsusega. Jälgige oma liiklust ja vaadake, millised postitused toimivad teistest paremini. Ma ei saa siin mingit üldist nõuannet anda, kuna ajaveebid on mõeldud väga erinevatele vaatajaskondadele, kuid kui olete aru saanud, mis teie publikule meeldib, on vaja vaid neile meeldivaid artikleid kirjutada. Kuid mida iganes te teete, ärge lihtsalt klõpsake edukate postituste koopiaid. Autentsus on oluline loomingulistele ettevõtetele, nagu ajaveebid, ja teie publik saab aru, kui proovite lihtsalt liiklust suurendada.

3. Lepingute kasutamine ja lugemine

Lepingud on sageli pikad, igavad ja segased. Kuid need on ka õiguslikud vajadused iga eduka ajaveebiäri jaoks. Sidusettevõtted, reklaamijad, turundajad, muud ajaveebid, väliskirjanikud – pole vahet, kellega te töötate. Peate selgelt määratlema mis tahes ärikorralduse tingimused ja ootused. Suuremad sidusettevõtted ja reklaamijad nõuavad postituse või arvustuse sponsoreerimisel tavaliselt lepingut – veenduge, et loete põhjalikult ja mõistate, mida allkirjastate. Viimane asi, mida sa tahad, on sunnitud kirjutama hõõguvat ülevaadet ettevõtte kohta, mida sa vihkasid.

4. Hoidke oma raamatud ajakohased

Nagu lepingud, jäävad ka blogijad sageli raamatupidamisest mööda. Ära ole üks neist. Pidage oma ajaveebiga kulutatud või teenitud raha kohta häid ja üksikasjalikke märkmeid. Igaüks, kes teenib puhaskasumit vaid 400 dollarit aastas, peab selle tulu IRS-ile teatama ja tasuma füüsilisest isikust ettevõtja maksu. Lisaks, kui soovite oma ajaveebiga seotud kulude katteks äri maha arvata, peate suutma tõestada, et kasutate seda kasumlikult. Vastasel juhul võib maksuamet teie ajaveebi liigitada hobiks . Lihtsalt jälgige, mida teete ja kulutate ning mida olete maksude ja trahvidega tasunud, ning teie ettevõte peaks osariigi ja föderaalsete maksuametitega probleemidest eemale hoidma.

5. Võtke oma bränd omaks

Blogi on väga isiklik äriliik. See kajastab suurt osa sellest, kes te olete ja mida teate. Teisisõnu, olete oma ajaveebi suurim vara ja seetõttu on teie kohalolek teie kaubamärk. Võtke see omaks ja kasutage seda oma tööstuses nime loomiseks, luues võrgustikke, rääkides mõjutajatega ja tegutsedes meeleldi oma ettevõtte näona. Päeva lõpus eristate oma ajaveebi konkurentidest. Seetõttu on teie hääle leidmine ja brändi ülesehitamine teie edu jaoks olulised. Ühendage see autentsus mõne põhilise väikeettevõtluse põhimõttega ja teie uus ajaveeb peaks olema päris heas korras.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga