Vokaalülevaade: kuidas teenida raha vokaaliloojana

Sirvisin paar kuud tagasi oma Facebooki uudistevoogu, kui sattusin novellikonkursi kuulutusele, mida korraldas sait nimega Vocal Media. 20 000 dollari suuruse peaauhinna meelitades registreerusin, kirjutasin loo ja osalesin konkursil.

Platvormil olles tundsin huvi, kui sain teada, et Vocal teeb enamat kui kirjutamisvõistlusi; nad kompenseerivad ka kirjanikke, kes avaldavad oma saidil. Hakkasin regulaarselt postitama ja kuigi ma ei osalenud konkursil, teenisin oma esimese kuu jooksul vokaali liikmena siiski 50 dollarit.

Tuleb tunnistada, et see pole 20 grandi, kuid pole siiski halb, arvestades, et kirjutasin kõigest, mida tahtsin. Ja avastasin, et monetiseerimiseks on päris põnevaid võimalusi.

Kas ma äratasin teie uudishimu? Seejärel jätkake lugemist minu täieliku vokaalse ülevaate saamiseks allpool.

Mis on vokaalmeedia?

Vocal.Media on kaastöötajate platvorm, kus sisu loojad saavad kirjutada ja postitada artikleid peaaegu mis tahes teemal. Praegu on 37 erinevat “kogukonda”, mis rühmitavad lugusid niši järgi, sealhulgas tehnika, tervis, suhted, poliitika, fotograafia, karjäär, lemmikloomad ja ilu.

Ükskõik, millest kirjutate, on tõenäoline, et leiate oma tükkidele kodu nendest kogukondadest.

Vocal on teistest kaastööplatvormidest ainulaadne selle poolest, et sellel on potentsiaali mitmeks monetiseerimismeetodiks. Vocalile registreerumine ja panustamine on tasuta. Rahateenimisvõimaluste maksimeerimiseks peate siiski registreeruma nende Vocal+ liikmeks, mis maksab 9,99 dollarit kuus.

Siin on ülevaade sellest, kuidas vokaaliloojana raha teenida.

Maksa lugemise eest

Vocal maksab kaastöötajatele selle põhjal, kui palju nende artikleid loetakse. Funktsioon sarnaneb Mediumi partnerprogrammiga , välja arvatud see, et saate tasu kõigi lugemiste eest, olenemata sellest, kas teie lugu lugev isik on vokaali liige või mitte.

Samuti, kuigi Mediumi tasu varieerub sõltuvalt lugemisajast, maksab Vocal kindla tasu ühe lugemise kohta. Tasuta liikmed teenivad 3,80 dollarit 1000 lugemise kohta, samas kui Vocal+ liikmed teenivad 6,00 dollarit 1000 lugemise kohta.

Kuigi see palgamäär on üsna madal, on võimalusi selle vääriliseks teenimiseks võimendada.

Näiteks on paljud loojad leidnud edu oma lugude jagamisel asjakohastes Facebooki gruppides. (Kunagi jagasin ühele ulmelisele Facebooki grupile artiklit vanade ulmefilmide kohta ja teenisin sel viisil päris palju lugemisi.)

Samuti on olemas väga aktiivsed vokaalipõhised Facebooki grupid, kus loojad jagavad ja loevad üksteise tööd.

Teine võimalus oma lugudele rohkem silmamunade saamiseks on tutvuda Vocali kodulehel. Puuduvad juhised selle kohta, mis kvalifitseerub populaarseks looks, kuid väljakutsete, praeguste sündmuste ja ainulaadsete arvamuste puhul on toimetajatel suurem tõenäosus, et nad valivad välja.

Kuid parim viis lugemiseks on Google’i jaoks optimeeritud artiklite kirjutamine. Vocalil on suhteliselt kõrge domeeni autoriteet, seega on võimalik kirjutada artikleid, mis asuvad otsingutulemuste esimesel lehel.

Vokaaliloojate boonused

Mõni kuu tagasi kuulutas Vocal välja Creator Boonused, et premeerida kaastöötajaid platvormil teatud verstapostide saavutamise eest.

Puudub ametlik nimekiri boonuse käivitamise kohta, kuid siin on mõned, mille olen saanud pärast platvormiga liitumist:

  • Teenige 5 dollarit teiste sisuloojate sisu lugemise ja nendega suhtlemise eest
  • Teenige oma esimese viie loo avaldamise eest 5 dollarit ja esimese 10 loo eest 10 dollarit
  • Teenige 5 dollarit, kui valite parimaks looks

Boonused ei ole jätkusuutlik viis Vocaliga raha teenimiseks pikas perspektiivis, sest lõpuks saate vahe -eesmärgid otsa. Kuid see on suurepärane võimalus platvormil tugevalt alustada.

Jootraha andmine

Teine võimalus vokaaliloojana raha teenida on platvormi jootraha süsteem. Teie avaldatud loo allosas on ujuv riba, kus lugejad saavad teie artiklile meeldida või klõpsata nupul „saada vihje”. Kallur võib saata kuskil 1–20 dollarit.

Saate oma tööd näpunäidete jaoks optimeerida, lisades lugude lõppu viisaka üleskutse tegevusele ja paludes kirjutamise toetuseks väikest näpunäidet.

Olen siiani teeninud näpunäidete kaudu umbes 15 dollarit ja see on olnud minu tuludele kena väike boonus!

Väljakutsed

Vocali väljakutsed on Vocali kõige tulusam võimalus. Iga väljakutse koosneb kirjutamisviibast ja kolm parimat tööd saavad rahalise auhinna. Esimese auhinna võitjad saavad 1000–20 000 dollarit!

Igal väljakutsel on erinev teema ja kirjutamisviip. Mõned nõuavad lühikirjandust või luulet, teised otsivad isiklikke esseesid või fotograafiat. Võite esitada väljakutsetele nii palju lugusid kui soovite oma võiduvõimalusi suurendada.

Enamik väljakutseid on mõeldud ainult Vocal+ liikmetele, kuid nende hulgas on üks, mis on aeg -ajalt kõigile liikmetele kättesaadav.

Uued väljakutsed postitatakse igal nädalal, seega on alati võimalus siseneda. Parim strateegia on alluda võimalikult paljudele väljakutsetele. See mitte ainult ei suurenda teie võiduvõimalusi, vaid leiate, et see laiendab teie oskusi kirjanikuna, käsitledes teemasid, millest te muidu poleks mõelnudki kirjutada!

Sidusettevõtte turundus

Sidusettevõtte turundus on veel üks viis Vocalis raha teenimiseks, kuna platvorm võimaldab sidusettevõtte linke. Otsige tooteid ja teenuseid, mille sidusettevõtteks võite saada, näiteks selliste saitide kaudu nagu ShareASale või CJ.com , mis pakuvad sidusprogramme tuhandetele kaubamärkidele igas nišis.

Kui olete registreerunud kaubamärgi sidusettevõtteks, saate neid reklaamida, kirjutades tooteülevaateid.

Ärge unustage oma postituses avaldada oma sidusettevõtte linke ja reklaamida ainult tooteid ja teenuseid, mille taga saate. Ehtsus on sidusettevõtte müügi puhul ülioluline.

Muud eelised

Lisaks Vocalile kirjutamise rahalistele hüvedele on registreerumiseks veel mõned põhjused, mida tasub mainida:

  • Teie vokaaliprofiil on suurepärane portfell potentsiaalsetele vabakutselistele kirjutamisklientidele saatmiseks.
  • Saate oma käsitööd lihvida, kirjutades teemadel, millest tavaliselt ei kirjutata.
  • See on teie loovuse lõbus väljund.
  • Vocal Facebooki gruppide kaudu saate luua ühenduse ja luua võrgustiku suurepärase teiste kirjanike kogukonnaga.

Vokaalse ülevaate kokkuvõte

Kui teile meeldib kirjutada, soovitan teil vaadata Vocali. Olen olnud platvormil juba kolm kuud ja kuigi see ei tooda tõenäoliselt täistööajaga sissetulekut, on see lõbus viis lisaraha teenimiseks, pakkudes samal ajal väljundit minu loovusele.

Soovitan alustada tasuta kontoga, et saaksite platvormi tunnetada enne, kui otsustate, kas tasub tellida. Mõlemal juhul on see lõbus viis lisaraha teenimiseks, käsitöö lihvimiseks, kogukonna leidmiseks ja meeldivate teemade kirjutamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga